99 جلسه شورای فرهنگ عمومی
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

همزمان با بیست و هفتتم ماه اردیبهشت سال جاری در تالار اینه آستان مبارک  رضوی  ( حرم مطهر ) در مشهد مقدس برگزار شد

99 جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در حضور ایت الله واعظ طبسی نماینده محترم ولی فقیه و آیت الله شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد . در این جلسه استاندار خراسان رضوی - فرمانداران استان -ائمه جمعه و روسای ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند و راهکارهای لازم جهت برگزاری هر چه بهتر این جلسات ارائه شد .


 
افتتاح نمایشگاه عکس در هفته میراث فرهنگی
ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: لذت هنری ،هنر ،کلات نادر ی ،کاخ خورشید

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره میراث و گردشگری  کلات در محل کاخ خورشید نمایشگاه عکس هنرمند بومی آقای سید رسول عزیزی سینی به مناسبت هفته میراث فرهنگی افتتاح شد .

با توجه به مصادف شدن آغاز هفته با روزهای 5 شنبه و جمعه احتمال آن است روزانه حدود 1000 گردشگر از این فضا بازدید داشته باشند .

آثار ارائه شده در این نمایشگاه شامل  موضوعات کلات شناسی در زمینه های فرهنگی هنری آثار باستانی روستایی و شهری و ... است

توصیه می شود دوستداران هنر کلات نادر ی به دیدن این نمایشگاه رفته و لذت هنری آن را از دست ندهند .

 


 
برگزاری همایش مدیران کانون ها
ساعت ۸:۳٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات و کانون معین چنار برگزار شد

اولین همایش مدیران  و روحانیون کانون های  فرهنگی و هنری مساجد شهرستان در محل دفتر امام  جمعه محترم همزمان با میلاد باسعادت مولی الموحدین  علی (ع) برگزار شد .

در این همایش راهکارهای لازم جهت فعال سازی هر چه بیشتر کانون های شهرستان ارائه شد .

لازم به تذکر است اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بر اساس برنامه پنجم توسعه  می بایست حداقل در  25   درصد مساجد شهرستان کانون فرهنگی هنری  ایجاد میکرد با توجه به داشتن 21 کانون و 74 مسجد در شهرستان از نظر آماری درصد تحقق آن 28/28 درصد بوده که از آمار مربوط هم تا حدودی بالاتر می باشد .

مهمانان  ویژه  این جلسه مسئول دبیرخانه کانون های  فرهنگی و هنری مساجد استان  به همراه کارشناس مربوط - امام جمعه محترم - مسئول اداره اوقاف  شهرستان بودند .


 
نمایشگاه هنرمند عکاس کلاتی در جشنواره دانشگاه فردوسی مشهد
ساعت ٩:٠۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

باطلاع دوستان و همشهریان عزیز می رساند همزمان با به پایان رسیدن  نمایشگاه عکس کلات هنرمند عکاس کلاتی آقای سید رسول عزیزی سینی عازم مشهد شد تا عکس های خود را در نمایشگاه دستاوردهای شهرستانها در محل دانشگاه فردوسی مشهد برای دید عموم علاقمندان به هنر عکاسی نمایش دهد .ضمنا با توجه به هماهنگی های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کلات و اداره میراث فرهنگی همزمان با روز میراث فرهنگی 28  اردیبهشت ماه نمایشگاه عکس کلات شناسی که مجموعه ای از عکس های شهرستان کلات شامل طبیعت - آداب و رسوم - فرهنگ - روستاها ی خوش آب و هوا و ...است در محل کاخ خورشید افتتاح خواهد شد .


 
افتتاحیه نمایشگاه عکس کلات به روایت تصویر
ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: نمایشگاه عکس ،نمایشگاه عکس کلات ،افتتاحیه نمایشگاه

 

 


 
برگزاری همایش کانون های مساجد شهرستان کلات
ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات و کانون  فرهنگی و هنری مسجد  سیدالشهداء روستای چنار (معین ) همزمان با ولادت با سر سعادت مولی الموحدین  مولا علی (ع)  همایش کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان به منظور بررسی راهکارهای لازم جهت هر چه فعال تر نمودن کانون های فرهنگی و هنری  برگزار می شود . با توجه به نزدیک شدن به اوقات فراغت دانش آموزان و فصل تابستان ضرورت برگزاری چنین همایشی بیش از پیش احساس می گردد. این جلسه با حضور مسئول محترم دبیرخانه کانون های استان - امام جمعه محترم _ فرماندار محترم - اداره تبلیغات اسلامی - اداره اوقاف و امور خیریه و روحانیون   محترم مستقر در مساجد روستایی و مدیران مسئول کانون ها در روز دوشنبه 22/28/93 ساعت 16 در محل دفتر امام جمعه برگزار می شود .


 
مژده به عزیزان هنر دوست کلات
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳٩۳   کلمات کلیدی: مژده ،تمدید ،نمایشگاه عکس ،کلات نادر

باطلاع می رساند زمان بازدید از نمایشگاه عکس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات  نادر تا روز جمعه 1393/2/19 تمدید شد .

ضمنا در این فاصله یک هفته ای گردشگران زیادی از کشورهای اتریش , آلمان و شهرستان های تهران , سمنان , درگز , مشهد , بجنورد و سبزوار از این نمایشگاه دیدن نموده اند و گل واژه های خود رادر دفتر بازدید نمایشگاه به ثبت رسانده اند .

بدینوسیله از حضور گرم آنها که باعث دلگرمی ما در سال فرهنگ شده اند تقدیر و تشکر می نماییم .