بازدید سر زده امام جمعه محترم شهرستان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: بازدید ،امام جمعه کلات ،اداره ارشاد کلات ،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات

همزمان با روز بزرگداشت  حافظ  و روز ایمنی  در برابر زلزله و بلایای طبیعی (20 مهر 92) امام جمعه محترم شهرستان کلات به اتفاق همراهان به صورت سر زده از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات بازدید نمود .

اسماعیلی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کلات گفت : در این دیدار مسائل پیش رو در حوزه فرهنگ  و راهکارهای لازم جهت ارتقاء فرهنگ در سطح شهرستان و نحوه تقویت و فعال سازی  کانون های فرهنگی و هنری مساجد بحث و  تبادل نظر گردید.

 شنبه 20 مهر ماه سال 1392 


 
دیدار معاونت قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی با امام جمعه کلات
ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

  معاونت قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی  بهمراه همراهان خود  از موسسه ترویج فعالیت های قرآنی احسان به مدیریت خانم ابراهیم زاده   بازدید نمود .

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات گفت : در پایان بازدید معاونت محترم قرآنی اداره کل بهمراه همراهان خود برنامه دیدار با امام جمعه محترم شهرستان را در برنامه کاری خود قرار دادند.

اسماعیلی افزود : در این دیدار مسائل و مشکلات پیش رو جهت اجرای برنامه های قرآنی در سطح  شهرستان بررسی و پیشنهاداتی هم ارائه گردید.

 امروز دوشنبه 22 مهر سال 1392


 
جلسه تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس شهرستان کلات
ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات برگزار شد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کلات گفت : جلسه ای با حضور   اداره ارشاد اسلامی _نهاد کتابخانه های عمومی و  معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان با هدف ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس برگزار شد . در این جلسه که مربیان پرورشی مدارس شهرستان حضور داشتند هر یک به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در راستای تقویت فرهنگ مطالعه در مدارس پرداخته و پیشنهاداتی ارائه دادند .

 

دوشنبه 22 مهر سال 1392


 
جلسه هم اندیشی اداره ارشاد و آموزش و پرورش
ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

جلسه هم اندیشی  اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش شهرستان کلات در محل اطاق معاونت محترم پرورشی  برگزار شد .

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت :در این جلسه  راهکارهای لازم جهت ایجاد یک گروه هنری فعال و منسجم  با تعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش  شهرستان پیشنهاد گردید. مدیریت اداره ی  گروه رابرادر آخرتی از نیروهای آموزش و پرورش برعهده دارد .

اسماعیلی افزود :  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت   محترم پرورشی آموزش و پرورش  شهرستان امیدوارند که این گروه در دهه فجر امسال برنامه های خود را در شهرستان اجرا نمایند . 

یکشنبه 21 مهر ماه 1392 


 
۴۰حدیث زیبا و دلنشین برای زندگی بهتر از امام حسن مجتبی(ع)
ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

1- از حضرت امام حسن علیه السلام پرسیده شد که بردباری یعنی چه؟ فرمودند: بردباری عبارت از فرو بردن خشم و اختیار خود داشتن است. (تحف العقول، ص 227)

2- از حضرت پرسیده شده بزرگواری چیست؟ فرمودند: احسان به قبیله و تبار و تحمل خسارت و جرم آنها. (تحف العقول، ص 227)

3-از امام علیه السلام پرسیده شد که جوانمردی یعنی چه؟ فرمودند:جوانمردی عبارت است از حراست دین، و عزت نفس، و بانرمش برخورد نمودن و بررسی عملکرد خویش، و پرداخت حقوق و دوستی نمودن با مردم. (تحف العقول، ص 227)

4- از امام حسن علیه السلام معنای کرامت و بزرگ منشی را پرسیدند؟فرمودند: بخشش پیش از خواهش و اطعام در هنگام قحطی.

5- امام علیه السلام فرمودند: «ای بندگان خدا» بدانید که خداوند شما را بیهوده نیافریده است، و بحال خود رها ننموده، مدت عمرتان را نوشته، و روزی شما را بینتان قسمت کرده تا هر خردمندی قدر و ارزش خود را بداند و بفهمد جز آنچه مقدر شده هرگز به او نمی رسد. (تحف العقول، ص 234)

6- امام مجتبی علیه السلام فرموده است: به تحقیق خداوند روزی شما را بر عهده گرفته است، و شما را برای بندگی فراغت بخشیده و به شکرگزاری تشویق نموده است و نماز را بر شما واجب فرموده و به پرهیزکاری توصیه فرموده است. (تحف العقول، ص 234)

امام حسن علیه السلام فرمود: چنان برای دنیایت تلاش کن که گویا همیشه زنده ای، و چنان برای آخرتت تلاش کن که گوئی فردامرگت فرا می رسد

7- امام مجتبی علیه السلام فرموده است: پرهیزکاری در بازگشت «به سوی خدا» و سررشته هر حکمت، و شرافت هر کار است، وهر کس از پرهیزکاران به کامیابی رسید به وسیله تقوا بوده است. (تحف العقول، ص 234)

8- امام مجتبی علیه السلام فرمود: هیچ قومی مشورت نکرد مگر اینکه به ترقی و تکامل راه یافت. (تحف العقول، ص 236)

9- امام حسن علیه السلام: در تفسیر آیه شریفه «وقفوهم انهم مسئولون » فرموده اند: به تحقیق «روز قیامت » هیچ بنده ای قدم از قدم بر نمی دارد مگر اینکه نسبت به چهار چیز مورد بازجوئی و پرسش قرار می گیرد:

1- از جوانی اش که در چه راهی مصرف نموده.

2- و از عمرش که در چه کاری آنرا بکار گرفته.

3- و از ثروتش که چگونه جمع و در چه راهی مصرف نموده.

4- و از دوستی ما اهلبیت و خاندان پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم. (بحار، ج 44، ص 13-12)

10- جدم رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: اگر از بنی امیه «در روی زمین احدی نماند جز پیرزن فرتوت و ناتوانی، همان دین خدا را به مسیر نادرستی خواهد کشاند. (بحار، ج 44، ص 43)

11- امام حسن علیه السلام فرمود: چنان برای دنیایت تلاش کن که گویا همیشه زنده ای، و چنان برای آخرتت تلاش کن که گوئی فردامرگت فرا می رسد.

(الحیاة، ج 4، ص 62)

12- راوی می گوید: امام حسن علیه السلام زمانی که نماز را برپا می داشتندزیباترین لباس را می پوشیدند، به حضرت عرض شد، ای پسر رسول خدا چرا به هنگام نماز اینگونه لباس می پوشی؟حضرت فرمودند: به تحقیق خدا زیبا است و زیبائی را دوست می دارد. پس خود را برای پروردگارم می آرایم، چنانچه می فرماید: «به هنگام نماز و حضور در مساجد لباس زیبای خود را بپوشید» پس دوست دارم که بهترین لباسم را بپوشم. (الحیاة، ج 5، ص 66)

امام حسن مجتبی (ع)

13- امام حسن علیه السلام فرمود: زیرکترین زیرکها فرد با تقوا است احمق ترین احمقها شخص فاجر و فاسق است. (الحیاة ج 1، ص 203)

14- امام فرمودند: جایگاههای دانش و چراغهای درخشان هدایت باشید زیرا روشنی روز بعضی از بعضی دیگرش بیشتر است. (کافی، ج 1، ص 301)

15- امام حسن علیه السلام فرموده است: از میان شیعیان ما علمائی بپامی خیزند که ایستادگی افراد ضعیف از دوستان ما و آنها که ولایت ما را پذیرا شده اند به واسطه آنها است و از تاجی که برسر دارند نور می درخشد. (محجة البیضاء، ج 1، ص 33)

16- امام حسن علیه السلام زمانی که وضویش پایان می پذیرفت رنگ مبارکش تغییر می نمود. در این باره از حضرت پرسیده شده «چرا رنگ شما تغییر می نماید؟» فرمودند: کسی که می خواهد وارد بارگاه «خداوند متعال » گردد سزاوار است رنگش تغییر نماید.

17- مردی از حضرت موعظه خواست، حضرت فرمودند: آماده سفر آخرت شو و زاد و توشه آنرا پیش از رسیدن مرگ فراهم نما. (منتهی الآمال، ج 1، ص 436)

18- امام حسن علیه السلام فرمود: هان ای مردم، به تحقیق کسی که برای خدا پند دهد و سخن خدا را راهنمای خود قرار دهد به راهی پایدار رهنمون شود و خداوند او را به رشد موفق سازد. (تحف العقول،ص 227)

19- امام حسن علیه السلام فرمود: بین حق و باطل به اندازه چهار انگشت فاصله است، آنچه با چشم ببینی حق است و چه بسا که باطل زیادی را با گوش بشنوی. (از هر معصوم چهل حدیث، ص 105)

20- از حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام پرسیده شد زهد چیست؟فرمودند: میل به پرهیزگاری و بی میلی نسبت به دنیا. باز پرسیده شد که حلم چیست؟ فرمودند: خشم را فرو بردن و مالک خود شدن. باز پرسیده شد که سداد چیست؟ فرمودند: بدی را به وسیله خوبی برطرف نمودن. (از هر معصوم چهل حدیث، ص 106)

21- امام حسن علیه السلام به یکی از فرزندانشان فرمودند: ای پسرم با احدی برادری مکن تا آنکه بدانی کجاها می رود و از کجاها می آید، و چون از حالش خوب آگاه شدی و رفتارش را پسندیدی با او برادری کن. به شرط اینکه رفتارت براساس چشم پوشی از لغزش و همراهی در سختی باشد. (از هر معصوم چهل حدیث، ص 108- تحف العقول، ص 236)

22- امام حسن علیه السلام فرمودند: همانا بیناترین چشم ها آن است که در طریق خیر نفوذ کند، و شنواترین گوش ها آنست که پذیرنده تر باشد و سالم ترین دلها آن است که از شبهه پاک باشد. (از هر معصوم چهل حدیث، ص 111)

 


 
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای :
ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:
مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای

ما دولت ایالات متّحده‌ آمریکا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم؛ دولتى خودبرتربین، دولتى غیرمنطقى و عهدشکن، دولتى سخت در پنجه‌ تصرّف و اقتدار شبکه‌ صهیونیسم بین‌المللى - که به‌خاطر رعایت خواسته‌ها و منافع نامشروع شبکه‌ صهیونیستى بین‌المللى مجبورند با رژیم غاصب و جعلى اشغال‌کننده‌ فلسطین مماشات کنند، در مقابل او نرمش نشان بدهند؛ اسمش را میگذارند منافع آمریکا، در حالى که بکلّى منافع ملّى آمریکا با آنچه امروز اینها در حمایت از [آن‌] رژیم جعلى انجام میدهند، منافات دارد؛ از همه دنیا دولت ایالات متّحده‌ آمریکا باج میگیرد و به رژیم جعلى صهیونیستى باج میدهد؛ این حقایق را ما داریم مشاهده میکنیم - به دولت آمریکا اعتمادى نداریم، به مسئولین خودمان اعتماد داریم، خوشبین هستیم، از آنها میخواهیم که با دقّت، با ملاحظه‌ همه‌ جوانب گامها را درست بردارند، محکم بردارند، منافع ملّى را یک لحظه به فراموشى نسپرند.

مراسم تحلیف و اعطاى سردوشى دانشجویان دانشگاه‌هاى افسرى ارتش جمهورى اسلامى 13/7/1392

 


 
یادواره شهدا ء سیرزار
ساعت ۸:۳٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

بارالها ...شهدای  عزیزمان را در خوان ضیافت معنوی خود از جلوه های  خاص  خویش  ارزانی بخش  و خاندان بزرگوار  آنان را صبر و اجر قرین  فرما .    امام خمینی (ره)

تکریم شهیدان  ,تکریم ایثار و اخلاص است ,تکریم دلهای نورانی  وجانهای  لبریز از نورانیت وصفاست .          آیت الله خامنه ای

در راستای تکریم شهداء عزیز و ایثار و اخلاص  و نورانیت و صفا و صمیمیت آنان اولین یادواره شهدای روستای سیرزار برگزار شد .

در این مراسم خانواده های معظم شهداء و ایثارگران بهمراه جمعی از مسئولان شهرستان کلات و مردم فهیم و ولایتمدار روستای سیرزار به پای سخنان جناب آقای صفائی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس نشستند و با آرمانهای مقدس انقلاب تجدید میثاق نمودند.