گیلاس
ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: فواید گیلاس ،گیلاس

گیلاس و خواص آن

گیلاس

نام علمی گیلاس (Prunus avium) و از خانواده ی (Rosaceae) می باشد. درخت گیلاس بدون خار و دارای میوه ی گوشت‌ دار و محتوی یک هسته است.

گیلاس میوه ی کوچک، گرد و ملین است که در هنگام چیدن به رنگ قرمز یا سیاه می‏ باشد و دارای یک هسته است. در واقع در طبیعت سه نوع گیلاس به رنگ‏ های قرمز، سیاه  و زرد یافت می ‏شود.

گیلاس ‏ها را همیشه رسیده می ‏چینند زیرا پس از چیدن به خوبی رشد نمی ‏کنند و شما می ‏توانید آن را تنها 1 تا 3 روز به خوبی نگهداری نمایید.

استفاده از گیلاس:

گیلاس‏ ها را بهتر ا‏ست تازه‏ تازه پس از چیدن از درخت تناول کرد.

اغلب از گیلاس، مربا و یا ژله درست می‏ کنند زیرا نمی ‏توان آن را به صورت تازه ذخیره و نگه ‏داری کرد، ولی می ‏توان آن ها را فریز کرد؛ البته بهتر است که اول هسته ‏های آن در آورده شود.

فواید گیلاس:

بر طبق آخرین و بهترین اخبار به دست آمده مشخص گردیده که گیلاس‏ ها منبع غنی آنتی ‏اکسیدان‏ ها هستند.

گیلاس ‏ها غذای متداولی در عصر حجر بوده‏ اند و باستان‏ شناسان بقایای هسته‏ های گیلاس را در بسیاری از غارها و صخره‏ های مسکونی ما قبل تاریخ یافته ‏‏اند.

انواع گیلاس

گیلاس شیرین (Prunus avium) یک میوه فصلی است  که امروزه به غیر از مصرف تازه ی آن، می ‏توان به خوبی از میوه ی خشک آن و یا به صورت آب میوه استفاده کرد.

گروه‏ های گیاه شناختی زیر مجموعه درخت ‏های گیلاس شامل: درختان آلو، هلو، بادام و زرد‏آلو است و نه تنها از میوه درخت گیلاس، بلکه از شکوفه‏ ها و چوب آن نیز استفاده می‏ گردد.

برای این که ارزش این گیاه را بدانیم کافی است بگوییم تمام قسمت ‏های این میوه یعنی: گوشت، دم، هسته، برگ و ساقه ی آن در طب و صنعت استعمال دارد.

گیلاس قرمز

همه ی ما از مصرف گیلاس تازه در یک روز گرم تابستانی لذت می‏ بریم؛ این میوه دارای چربی کم و فیبر زیاد است و اگر شما درمان های گیاهی را قبول داشته باشید، بدانید که گواتر مزمن با خوردن گیلاس تا حد زیادی کنترل می‏ شود و همچنین مانند یک عامل تخلیه و زهکشی در مجاری ادرار و لوله‏ های هاضمه کار می‏ کند و سنگ‏ ها را از بین می‏ برد و مصرف آن در حد مناسب به مبتلایان به دیابت و ورم مفاصل توصیه می ‏شود زیرا میوه‏ ای است که نشاسته ی کمی دارد و قندش برای افراد دیابتی زیان بار نیست(البته باز هم تاکید می شود که اگر به میزان توصیه شده توسط متخصص تغذیه مصرف شود).

گیلاس همچنین مسکن اعصاب بوده، ملین است، خون را پاک و معده را نیز تمیز می ‏کند و جوشانده ی دم گیلاس برای دفع سنگ‏ های مثانه و تمیز کردن مجاری ادرار در طب تجربی مصرف دائم دارد.

گیلاس زرد

ارزش تغذیه‏ ای گیلاس:

هر 100 گرم گیلاس (حدود 14عدد گیلاس متوسط) دارای این ترکیبات است:

انرژی                                     72/06کیلو کالری

رطوبت                                    80/74گرم

کربوهیدرات                           16/60گرم

پروتئین                                  1/21گرم

چربی                                    0/69 گرم

فیبر                                      1/87 گرم

کلسیم                                 14/71 میلی ‏گرم

فسفر                                  19/12میلی ‏گرم

آهن                                     0/38 میلی ‏گرم

پتاسیم                                223/5 میلی ‏گرم

فلوئور                                   25میلروگرم

منیزیوم                                11/76میلی ‏گرم

 ویتامین آ                             21/47 RE

ویتامین ث                           7/06میلی ‏گرم

اسید فولیک                          4/12 میلروگرم

و دیگر مواد معدنی ...

راهنمایی ‏های تغذیه ‏ای:

چربی اشباع شده در گیلاس بسیار کم است. کلسترول ندارد (مانند سایر گیاهان)، سدیم ندارد، فیبر خوراکی بالایی دارد، از ویتامین C بالایی برخوردار است.


 
10 روش طبیعی برای مقابله با پشه
ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: پشه

روش طبیعی برای مقابله با پشه

نیش پشه

یکی از بزرگترین و شاید یگانه موردی که در فصل‌ های گرم به ویژه تابستان، افراد مختلف در نقاط گوناگون جهان با آن سر و کار دارند، نیش پشه‌ ها و سوزش جای آن است. پشه‌ ها نیش می‌ زنند و پس از 24 ساعت می ‌میرند، اما جای نیش آن ‌ها که سوزش دارد و قرمز شده، برای مدتی می ‌ماند و باعث آزار فرد می‌ شود.

به گزارش ایسنا، 10 راه طبیعی وجود دارد که می ‌توان از آن ‌ها برای مقابله با پشه‌ ها و رهایی از نیش این حشرات به ویژه در طول شب استفاده کرد.

اولین روش، خلاص شدن از آب‌ های راکد در اطراف تان است. به عنوان مثال، ظروف آب حیوانات خانگی و حوض ‌ها محل مناسبی برای تخم‌ گذاری این پشه‌ ها و گسترش دامنه فعالیت آن ‌ها ست.

دومین راه، کاشتن و یا نگهداری از گیاهانی چون علف گربه،‌ اکلیل کوهی، بالنگ، استوخودوس، دارچین و نعناع است. این گیاهان مانع جذب پشه‌ ها می ‌شوند یا به عبارتی به گیاهان پشه ‌گریز معروف هستند.

سومین روش، این است که از سیر استفاده کنید. پشه ‌ها همانند خون ‌آشام‌ ها از این گیاه نفرت دارند. اگر از بوی سیر متنفر هستید، یک تکه پارچه را در آب سیر خیس کنید و پس از خشک شدن، آن را خارج از اتاق و یا محلی که زندگی می ‌کنید، آویزان کنید. اگر هم برای تان فرقی نمی ‌کند که بوی سیر بدهید، یک حبه سیر را چهار قسمت کرده و یکی از این چهار قسمت را له کرده و با پنج لیوان آب مخلوط کنید و به صورت اسپری درآورید و به خود بپاشید. این روش پشه‌ ها را از شما دور می‌ کند. همچنین می ‌توانید یک بوته سیر را از سر در اتاق تان آویزان کنید.

چهارمین راه، این است که گیاه مریم گلی و اکلیل کوهی را درون زغال کباب بریزید. این روش به راحتی پشه ‌ها را دور می ‌کند. استفاده از روغن‌ ها و عصاره‌ های طبیعی چون اوکالیپتوس، دارچین و روغن کرچک هم برای دفع نیش پشه‌ ها به کار برده می ‌شوند. برای استفاده از این روش، 10 تا 25 قطره از این روغن‌ ها را درون دو قاشق غذاخوری حلال، مخلوط کرده و به بدن بپاشید.

پنجمین راه دفع پشه ‌ها این است که در زمان ‌هایی که این حشرات بیشترین فعالیت خود را دارند، ‌از بیرون رفتن خودداری کنید. پشه‌ ها اکثرا در زمان طلوع و غروب خورشید فعال ‌تر می ‌شوند. به همین دلیل 30 دقیقه قبل و بعد از غروب و طلوع از خانه خارج نشوید تا از شر نیش این پشه‌ های مزاحم در امان بمانید.

ششمین راه، پشه‌ها به سمت لباس ‌های تیره جذب می‌ شوند. به همین دلیل، بهتر است در زمانی که خارج از خانه هستید از پوشیدن لباس ‌هایی با رنگ‌ های تیره خودداری کنید. لباس‌ های رنگ روشن و سفید مانع پشه ‌ها هستند.

هفتمین راه، عطرها و صابون‌ هایی با رایحه‌ های گل‌ ها هم جاذب پشه‌ ها هستند. پس بهتر آن است که در خرید این محصولات آرایشی دقت کنید تا از نیش پشه‌ ها در امان بمانید.

هشتمین راه، موقعیت نشستن شما هم در جذب پشه‌ ها اثر دارد. از مکان ‌های نزدیک به کولرها و پنکه‌ ها استفاده کنید؛ چرا که پرواز پشه ‌ها در معرض باد این وسایل به سختی صورت می ‌گیرد.

نهمین راه، استفاده از اسپری سرکه سیب و یا سرکه سفید هم می‌ تواند پشه‌ ها را دور کند.

آخرین روش استفاده از خفاش‌ ها است، بهتر است یک خفاش بخرید و قفس آن را از پنجره آویزان کنید تا پشه‌ ها را نوش جان کند!!


 
مواد غذایی افزایش دهنده قند خون
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: هادی اسماعیلی

مبتلایان به دیابت نوع دو به خوبی می‌دانند که باید از موادغذایی که قند خون آنها را بالا می‌برد دوری کنند. کربوهیدرات موجود در نان تهیه شده با آرد سفید، نوشابه و بسیاری از موادغذایی در بدن تبدیل به قند و در جریان خون جاری می‌شود. حتی اگر شما به دیابت مبتلا نیستید، بدن شما با خوردن این دسته از غذاها به انسولین مقاوم می‌شود و در مقابل قند وارد شده واکنشی نشان نمی‌دهد.

در ادامه مطلب می توانید با شش ماده غذایی که قند خون را به شدت افزایش می دهند آشنا شوید و برای کنترل قند خون بهتر است تا از آنها دوری کنید.

۱-برنج سفید

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-02-pg-full-salemzi

مبتلایان به دیابت نوع دو بهتر است تا سرحد ممکن از مصرف برنج سفید پرهیز کنند. تحقیقات در دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد افرادی که در هفته بیش از پنج بار برنج سفید مصرف می‌کنند، ریسک ابتلا و توسعه دیابت نوع دو را در خود افزایش می‌دهند و این در حالیست افرادی که یک سوم برنج مصرفی خود را با برنج قهوه ای جانشین کرده اند، شانزده درصد کمتر از سایر افراد به دیابت نوع دو مبتلا می‌شوند. دلیل اصلی این موضوع وجود میزان کم فیبر در برنج سفید نسبت به برنج قهوه‌ای است. فیبر می‌تواند میزان قند خون را کنترل نماید.

۲-نان سفید

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-03-pg-full-salemzi

موادغذایی تهیه شده با آرد سفید در سیستم گوارشی ما سریعتر هضم می‌شوند. همین موضوع سبب می‌شود میزان قندخون به سرعت پس از مصرف این محصولات افزایش یابد. همچنین محققان دریافتند که خوردن غلات سبوس‌دار، علاوه بر کاهش میزان چربی بدن، ریسک حمله قلبی و دیابت نوع دو را نیز کم می‌کند.

۳-نوشابه و نوشیدنی های قندی

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-04-pg-full-salemzi

در صورتی که می‌خواهید قندخون خود را در وضعیت نرمال نگه دارید، بهتر است از نوشیدنی‌های قندی دوری کنید. محققان بر این باورند افرادی که روزانه دو نوشیدنی قندی می‌نوشند، ۲۶ درصد بیشتر از افرادی که ماهیانه یک لیوان نوشابه می‌خورند در معرض ابتلا به دیابت نوع دو هستند. بهتر است نوشیدنی قندیتان را با آب و یا نوشیدنی‌های رژیمی جانشین کنید.

۴-گوشت قرمز

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-05-pg-full-salemzi

نیازی نیست تا گوشت قرمز را به کلی از رژیم غذایی‌تان حذف کنید، اما خوردن بیش از حد گوشت قرمز و مواد گوشتی فرآوری شده به جهت در اختیار داشتن میزان زیادی چربی اشباع شده، نقش به سزایی در ابتلا به دیابت نوع دو خواهند داشت. نتایج تحقیقی در این رابطه نشان داده افرادی که روزانه یک هات‌داگ و یا دو سوسیس میل می‌کنند، دو برابر بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به دیابت هستند. شما می‌توانید به راحتی یک وعده از گوشت خود را با منابع پروتئین و یا لبنیات کم چرب جانشین کنید.

۵- فست فود

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-06-pg-full-salemzi

فست‌فودها واقعا وسوسه انگیزند، به خصوص زمانی که گرسنه‌اید و عجله دارید. اما تمامی فست‌فودها سرشار از چربی، کالری و نمک هستند و همه این‌ها ریسک ابتلا به دیابت را افزایش داده و شما را در کاهش وزن ناتوان می‌کنند. نتیجه یک تحقیق در کانادا نشان می‌دهد که خوردن فست فود، قند خون را به میزان ۳۲ درصد در افراد سالمی که سابقه دیابت نداشته‌اند، بالا می‌برد. همچنین نمک موجود در این دسته از موادغذایی، فشار خون شما را بالا برده و همین موضوع برای افراد مبتلا به دیابت خطرناک محسوب می‌شود. چرا که این دسته از افراد در معرض ابتلا به امراض قلبی و عروقی هستند.

۶-موادغذایی بسته بندی شده

Foods-That-Spike-Blood-Sugar-07-pg-full-salemzi

موادغذایی میان وعده که به صورت بسته‌بندی عرضه می‌شوند را از لیست خود حذف کنید. در ابتدا آنها کاهش وزن را برای شما مشکل می‌کنند. این مواد سرشار از چربی ترانس هستند و چربی ترانس نیز کلسترول بد خون را افزایش می‌دهد، از میزان کلسترول خوب آن می‌کاهند و همین موضوع منجر به بروز التهاب خواهد شد. در نتیجه ابتلا به دیابت در اثر استفاده مداوم از این مواد دور از ذهن نخواهد بود. حتی میزان کمی از چربی ترانس به سلامتی شما آسیب می‌رساند. سعی کنید تا به جای این میان وعده ها، یک مشت بادام میل کنید.


 
هفت ماده غذایی که برای کاهش فشار خون مفید هستند،
ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

هفت ماده غذایی که برای کاهش فشار خون مفید هستند،

کیوی

Raisins-slide_Salemzi_217265_817401_large.jpeg

تحقیقات ارائه شده در نشست سال گذشته انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که خوردن سه کیوی در روز با کاهش فشار خون مرتبط است. این تحقیق بر روی ۱۸۸ مرد و زن پنجاه و پنج سال به بالا که دارای فشار خون بوده اند انجام شد. آن ها به خوردن سه کیوی و یا یک سیب در روز به مدت هشت هفته تشویق شدند. محققان دریافتند میزان فشار خون سیستولیک کسانی که کیوی خورده نسبت به آن ها که سیب خورده بودند پایین تر آمده است.
کیوی سرشار از لوتئین است. و این به معنی دارا بودن کیوی از خواص آنتی اکسیدان شناخته شده می باشد.

نخود فرنگی، موز و سایر مواد غنی از پتاسیم

Raisins-slide_Salemzi_217265_817404_large.jpeg

مطالعه ای در سال ۲۰۰۵ در مجله فشار خون نشان داد که کاهش فشار خون علاوه بر استفاده از مکمل های پتاسیم با مصرف مواد حاوی پتاسیم نیز امکان پذیر است.
پژوهشگران دانشکده پزشکی سنت جورج در لندن دریافتند کسانی که پتاسیم را از مواد طبیعی دارای این ماده (مانند موز، نخودفرنگی و کشمش) دریافت می کنند، کاهش فشار خون مشابه ای را مانند آن ها که فقط از مکمل های پتاسیم استفاده می کنند، تجربه خواهند کرد.

هندوانه

Raisins-slide_Salemzi_217265_817451_large.jpeg

هندوانه فقط عامل طراوت نیست، بلکه شامل موادی مانند فیبر، لیکوپنز، ویتامین آ و پتاسیم نیز می باشد. مطالعه محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان می دهد که اسید آمینه یافت شده در هندوانه باعث پایین آمدن فشار خون می شود. این اسید آمینه سیترولین/آرگینین نامیده می شود. محققان از ۹ نفر خواستند که شش گرم از این اسید آمینه را هر روز طی یک دوره شش هفته ای بخورند. نتیجه، کاهش فشار خون و عملکرد بهتر عروق را در این ۹ نفر نشان داد.

سیب زمینی بنفش

Raisins-slide_Salemzi_217265_817409_large.jpeg

سال گذشته یک مطالعه کوچک در نشست انجمن شیمی آمریکا نشان داد که سبزیجات دارای ریشه های بنفش دارای خواصی برای کاهش فشار خون هستند و مانند بلغور و جو دوسر غیر بسته بندی شده موثر می باشند.
تحقیق بر روی هجده نفر از کسانی که به فشار خون مبتلا بودند انجام شد. از آن ها خواسته شد شش تا هشت سیب زمینی بنفش را با پوست، دو بار در روز طی مدت یک ماه مصرف کنند. بعد از آن محققان مشاهده کردند که فشار خون سیستولیک و دیاستولیک این افراد در روزهای پایانی این دوره پایین آمده بود. لازم به ذکر است که این تحقیق فقط یک تحقیق یک طرفه بوده است. به این معنی که اعداد و ارقام به دست آمده با افرادی که طی این دوره سیب زمینی بنفش را مصرف نکرده اند، مقایسه نشده است.

توفو

Raisins-slide_Salemzi_217265_817444_large.jpeg

خوردن مقدار زیادی از توفو و سایر غذاهای حاوی سویا مانند آجیل سویا، میسو و شیر سویا با کاهش فشار خون در ارتباط است. مطالعه ارائه شده در نشست سالیانه کالج متخصصان قلب آمریکا شامل تحقیق روی ۵۰۰۰ نفر بود که رژیم غذایی آن ها بیش از بیست سال دنبال شده بود. محققان از این تحقیق دریافتند افرادی که مقدار بیشتری ایزوفلاون که در مواد حاوی سویا، بادام زمینی و چای سبز یافت می شود، دریافت کرده اند کاهش فشار خون بیشتری نسبت به بقیه افراد داشته اند.

شکلات

Raisins-slide_Salemzi_217265_817445_large.jpeg

شکلات با شاخص توده بدنی پایین مرتبط است و می تواند برای افراد با فشار خون بالا مفید باشد. بررسی های انجام شده در مجله پزشکی BMC نشان داد که فلاونولی که در شکلات یافت می شود به اتساع رگ های خونی کمک کرده و خود باعث پایین آمدن فشار خون می شود. دکتر کارین از دانشگاه آدلاید می گوید: فلاونول نشان داده است که باعث افزایش اکسید نیتریک اندوتلیال شده که همین امر به پایین آمدن فشار خون کمک می کند.
با این حال نتایج متناقضی در مورد خوردن شکلات در زندگی واقعی وجود دارد. مصرف قابل توجهی از آن باعث کاهش فشار خون برای افراد مبتلا به فشار خون خواهد شد اما در برخی موارد کالری بالا و سایر فاکتورها باعث شده که برای افراد با فشار خون طبیعی کمتر توصیه شود.

فلفل تند

Raisins-slide_Salemzi_217265_817449_large.jpeg

اگر عاشق خوردن مقداری تندی به همراه غذای خود هستید بدانید که این امر احتمالاً می تواند به بهبود وضعیت فشار خون شما نیز کمک کند. نتایج مطالعه ای در ژورنال سلول متابولیسم در سال ۲۰۱۰ نشان داد که کپسایسین (ماده ای که باعث تندی فلفل ها است) می تواند به کاهش فشار خون در موش های صحرایی مبتلا به فشار خون کمک کند.
با این حال، محققان دانشگاه پزشکی نظامی سوم در چین اشاره کرد که نتایج باید برای انسان تکرار شود.


 
افتتاح نمایشگاه خط در شهرستان کلات نادر
ساعت ٦:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

   همزمان با زاد روز  تولد مولود کعبه  امام اول  مولی الموحدین مولا علی (ع) به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارت فرهنگی شهرستان ( دفتر امام جمعه محترم - بهزیستی - شهرداری - میراث فرهنگی نمایشگاه خط ترکیبی  اثر استاد تعریفی  هنرمند بومی شهرستان در محل کاخ خورشید افتتاح شد . در این نمایشگاه 40  اثر استاد با موضوع قرآنی جهت بازدید عموم علاقمندان و هنرمندان کلاتی  نمایش داده شده است . ساعت بازدید نمایشگاه از 8 الی 12 و 16 الی 19 بوده و بمدت یک هفته دایر می باشد . 

 


 
برگزاری جلسه به مناسبت هفته میراث فرهنگی در کلات
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:
 

کلات ،قربانیان/فرماندار در کلات درجلسه ای که به مناسبت هفته میراث فرهنگی در محوطه قصر خورشید برگزار شد طی سخنانی گفت: حفظ میراث فرهنگی وتاریخی اعم از ملی و جهانی موضوعی اساسی است زیرا بناها و محوطه های تاریخی زبان خاموش تاریخ کهن این سرزمین هستند که می توانند فضای روشنی از گذشته تاریخی رابه دوستداران تاریخ وتمدن این سرزمین ارائه کنند.

‹‹محمد رضا قره خانی››افزود:آگاهی بخشی به مردم بویژه کودکان و نوجوانان در زمینه صیانت از میراث فرهنگی و مقابله با تخریب این آثار از روی نا آگاهی از جمله اقدامات بلند مدتی است که می تواند مانع از  تخریب آثار فرهنگی  شود.

وی افزود: وجود 120 اثرارزشمند تمدنی  ،ملی ومحوطه های تاریخی  شهرستان کلات رابه قطب مهم گردشگری استان تبدیل نموده است از این رو در سال های اخیر تلاش شده است بستر های لازم برای ورود گردشگران در شهرستان فراهم شده است.

وی با اشاره به مناطق ملی گردشگری  ارتکند در بخش زاوین وقره سو در بخش مرکزی وقصر خورشید ومسجد کبود در کلات افزود: وجود این اماکن تفریحی وتاریخی وسایر مناطق بکرزیبای شهرستان همچون کوه ههای سربه فلک کشیده هزار مسجد وجنگل های طبیعی پسته خواجه و وجود رودخانه های پر اب  را از مهمترین مزیت های شهرستان برای جذب گردشگر بیان کرد.

منبع : وبلاگ خبرنگار روزنامه خراسان  (آقای قربانیان )


 
رونمایی از یکی از قدیمی ترین کتاب ها در هفته میراث فرهنگی
ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

کلات،قربانیان/ امام جمعه کلات در جلسه دیروز میراث فرهنگی با استناد به آیات وارده به اهمیت موضوع میراث فرهنگی در اسلام پرداخت وافزود:حفظ و حراست از میراث فرهنگی گذشتگان وظیفه همه افراد جامعه و در واقع وظیفه ای ملّی و همگانی است .

‹‹حجت الاسلام قلی زاده››افزود:در قرآن کریم ، آیات بسیاری وجود دارند که توجه به گذشته و آثار باقی مانده از آن را بیان نموده است، از جمله خدواند متعال در آیه 82 سوره غافر می فرماید: «آیا روی زمین سیر نکردند تا ببینند عاقبت کسانی که بیش از آن ها بودند چه شد؟

وی افزود:آن چه از مجموع آیات قرآن روشن می شودجنبه عبرت آموزی  از آثار به جا مانده از گذشته  است وانسانها باید در این امر تامل کنند وزندگی را فانی بدانند.

 

امام جمعه کلات در ادامه مراسم بارونمایی از کتاب اهدایی ونفیس قدیمی  -زینت المجالس -اثر سید مجدالدین  محمد حسینی نوشته شده در قران 11هجری با محتوای تاریخی وداستانی از مردم شهرستان خواست چنانچه کتب خطی وقدیمی در اختیار دارند برای حفظ وحراست از انها تحویل میراث فرهنگی بدهند.

 

*گفتنی است این کتاب توسط آقای اسکند جلایر به میراث فرهنگی شهرستان اهدا شد.

برگرفته از  وبلاگ خبرنگار روزنامه خراسان برادر  عزیز آقای صمد قربانیان